İdris EkinciKurucu-Reklam Fotoğrafçısı

2008 yılından beri profesyonel olarak Reklam fotoğrafçılığı yapıyorum. Özellikle çalıştığım alanlar fabrikalar ve endüstriyel işletmelerin yanı sıra, T.C. Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi başta olmak üzere, anıtsal yapılar, alışveriş merkezleri gibi büyük mimari alanlar, bankacılık, sigorta ve hukuk alanları başta olmak şirketler için kurumsal fotoğrafçılık, İstanbul’da yer alan profesyonel stüdyomuzda e-ticaret ürün fotoğrafçılığı ve reklam fotoğrafçılığı ile gıda sektörünün önde gelen üreticileri ve markaları için yemek fotoğrafçılığı yapıyorum.

Akademik yanı da bulunan ve kendi alanında bir ilk olan “Baklavanın Beşbin Yıllık Tarihi” çalışmasının fotoğraf ve film çekimlerini yaptım.

İçerisinde ülkemizin önde gelen sanatçılarının da yer aldığı “Disiplinlerarası Çağdaş Sanat Sergisi “Cumhuriyetimizin 88.yılında 88 sanatçı el ele” sergisinde bir çalışmam yer aldı.

Dünya gazetesinde covid salgını sürecinde, e ticaret alanında sektörün durumu ve  ürün fotoğrafçılığı ile ilgili düşüncelerimi paylaştım.

Fotoğraf Çekimlerini gerçekleştirdiğim Kırıkkale Müftülüğü Nur Camii Aydınlatma Projesi, alanında uluslararası bir “oscar” sayılan AL design Awards’ta ödüle layık görüldü. Ayrıca Amerika ve İngiltere’de iki ayrı ödül de aldı. Projeye, Philips Global de aydınlatma ekipmanlarının markası olarak kendi mecralarında yer verdi.

link için bknz:

http://www.archlighting.com/design-awards/2016-al-design-awards-kirikkale-merkez-nur-mosque_o

http://www.lighting.philips.com.tr/content/B2B_LI/tr_TR/referanslar/referanslar/kopruler-anitlar-bina-cepheleri/kirikkale-nur-mosque.html

http://www.aydinlatma.gen.tr/kirikkale-merkez-nur-camiine-uluslararasi-aydinlatma-tasarim-odulu.html

Jury Comments
Scale is extraordinary. • Chose the right surfaces to light. • Color temperature selection is very good. • Contrast is just right. • Right amount of balance.

 

 

Kırıkkale Merkez Nur Camii Projesi