İdris EkinciKurucu-Reklam Fotoğrafçısı

1980 İstanbul doğumluyum. Akademik Mesleğim Turist Rehberliğidir. 2008 yılından beri profesyonel olarak Reklam fotoğrafçılığı yapıyorum. Özellikle çalıştığım alanlar fabrika, alışveriş merkezleri, antrepolar gibi büyük mimari alanlar, endüstriyel aydınlatma üniteleri, endüstriyel tekstil ürünleri, geniş çaplı sağlık üniteleri ve laboratuarlar, demir çelik fabrikaları gibi çeşitli sanayi kollarının yanı sıra, gıda sektörünün önde gelen üreticileri ve markaları için çalışmalar yapıyorum. Ayrıca “Baklavanın Beşbin Yıllık Tarihi”​ adlı bir belgeselin görsel çalışmalarını da üstlenerek bitirdim. İçerisinde ülkemizin önde gelen sanatçılarının da yer aldığı “Disiplinlerarası Çağdaş Sanat Sergisi “Cumhuriyetimizin 88.yılında 88 sanatçı el ele” sergisinde bir çalışmam yer aldı.

Fotoğraf Çekimlerini gerçekleştirdiğim Kırıkkale Müftülüğü Nur Camii Aydınlatma Projesi, alanında uluslararası bir “oscar” sayılan AL design Awards’ta ödüle layık görüldü. Ayrıca Amerika ve İngiltere’de iki ayrı ödül de aldı. Projeye, Philips Global de aydınlatma ekipmanlarının markası olarak kendi mecralarında yer verdi.

link için bknz:

http://www.archlighting.com/design-awards/2016-al-design-awards-kirikkale-merkez-nur-mosque_o

http://www.lighting.philips.com.tr/content/B2B_LI/tr_TR/referanslar/referanslar/kopruler-anitlar-bina-cepheleri/kirikkale-nur-mosque.html

http://www.aydinlatma.gen.tr/kirikkale-merkez-nur-camiine-uluslararasi-aydinlatma-tasarim-odulu.html

Jury Comments
Scale is extraordinary. • Chose the right surfaces to light. • Color temperature selection is very good. • Contrast is just right. • Right amount of balance.

 

 

Kırıkkale Merkez Nur Camii Projesi

 

Kurumsal fotoğraf çekimi