yemek çekimi
Menü tasarımı, gıda fotoğraf çekimi, prop stilistliği konusunda hizmet veriyoruz. Yemek ve menü çekimi için bizimle iletişime geçin.

Tüm görsellerin telif hakları CREA IF Fotoğraf Ajansı’na aittir. İzinsiz kullanılması 5846 sayılı fikir ve sanat eserleri kanunu gereği suçtur.

 

Yemek Çekimi

Bir ihtiyaç olarak en üst sıralarda yer alan gıda tüketimi, üretici, hizmet ve müşteri karşılaşması bakımından zamanımızın en hızlı büyüyen sektörlerindendir. İnsanlık var oldukça gidermek zorunda olduğumuz gıda ihtiyacı, salt bir üretim-tüketim değil, kültür, trend, moda, görsellik, ticaret ve istihdam gibi kitle hareketlerinin içerisinde yerini bulmuş ve gelişmeye de devam etmektedir. Her ne kadar son yıllarda insanlara başta sosyal medya ve diğer görsel mecralarda kolaylıkla  ulaşılsa da, henüz görsel reklamcılığın olmadığı daha eski tarihlerde yemeğin ya da tatlının kendisi, servis biçimi, görsel özellikleri ve lezzeti ile insanlar etkilenmiş sofra kültürü ve yiyecek içecek sunumu o tarihlerden zamanımıza bir sanat ve çekicilik faktörü olarak ulaşmıştır. Ancak zamanımızda geleneksel ya da modern her hangi bir gıda üreticisi iseniz tüketicilerin size gelmesini beklemenize gerek kalmadan, yiyecek ya da içeceklerinizin en çekici görüntüleriyle insanlara ulaşabilirsiniz. Ancak yemek fotoğrafçılığı sadece gıdanın insan gözü ile görülebilen bir yansıması ya da ondan biraz daha iyisinden ibaret değildir. Bir temel gıda üreticisi olabilirsiniz, bölgesel ya da geleneksel bir tatlı ya da yemek satışı yapan bir restaurant, sadece dondurma, baklava ya da tatlı gibi tek bir yiyecek üreticisi olabilirsiniz, cafe, restaurant gibi mekanınızı tanıtmak isteyebilirsiniz, sadece gurme ürünlerin satışını yapan bir işletme ya da pasta işini sanata dönüştürmüş bir patisserie sahibi olabilirsiniz. Tüm bu yiyecek içecek ve gıda maddelerinin tüketicisi, talep çeşitliliği, pazarı ve sunumu birbirinden farklı olduğu için çok iyi değerlendirilmeli, kurgulanmalı, hazırlanmalı ve en uygun fotoğraflama teknikleri ile hitap edilmek istenen kitleye en doğru şekilde anlatılmalıdır.

Crea If, stüdyosunda ya da gıdanın sunulduğu veya üretildiği size özel mekanlarda gıda fotoğrafçılığı konusunda sertifikalı yemek fotoğrafçıları tarafından çekime hazırlanan ürün, mekan ya da üretim aşamaları, yukarıda bahsedilen önemli noktalar dikkate alınarak dikkatle fotoğraflanır.

Mekanınızın fotoğrafları, sofra tasarımı ve çekimi, menünüzde bulunan ürünlerin yemek çekimi, tatlı çekimi, içecek çekimi, geleneksel bir ürün ise örneğin baklava çekimi, lokum çekimi, pasta çekimi veya şarküteri ürün çekimi, mekan çekimine dahil olan cafe çekimi, pastane çekimi, patisserie çekimi ya da toplu gıda sektörü için yemek şirketi çekimi ve catering çekimi Crea If Fotoğraf Ajansı tarafından en doğru kurgu, plan ve görsel zenginlikle yemek stilisti eşliğinde hazırlanır, tasarlanır ve sunulur.