Kurumsal Fotoğrafçılık

 In Kurumsal

Kurumsal çekim prensibimiz nedir, kurumsal çekim belirli sabitler üzerinden mi ilerler, kurumsal çekim için stüdyoya gelinmesi zorunlu mu, personel ve yönetim kurulu çekimlerinde kaç çekim yapılıyor, personel ve yönetim kurulu çekimlerinde kaç fotoğraf teslim ediliyor, çektirilen fotoğraflar baskıya uygun oluyor mu ? vb. sorularınız ve daha fazlası içeriğimizde cevaplanmaktadır.

Yıllardır sektörünün öncüsü pek çok firma ile işbirliği içerisinde olan Crea IF Fotoğraf Ajansı gerek çalıştığı müşterilerin isteklerini eksiksiz yerine getirmesi prensibi, gerekse uzmanı olduğu; ürün fotoğrafçılığı, kurumsal fotoğraf çekimi, mimari ve endüstriyel çekimleri ile alanında ipi göğüsleyerek projelerini yürütmeye devam etmektedir.

Stüdyomuz dışında kurumları ziyaret ederek gerçekleştirdiğimiz çekimlerimizde, doğru mekan değerlendirmesine çok dikkat ediyor; birlikte kararlaştırdığımız çekim noktalarında müşterilerimizin talep ettiği fotoğrafları çekiyoruz.

OFİSİNİZ STÜDYOYA DÖNÜŞÜYOR

Çekimler genellikle müşteri kurumun kendi çalışma alanları içerisinde gerçekleştiriliyor. Kendi iş akışlarının bozulmaması ve gerçek çalışma alanlarının da çekimlerde yer alabilmesi için bu yöntemle yapılan çekimler daha çok tercih ediliyor.

Tek renk fonda yapılacak çekimler için dilerseniz ofisinizde birlikte belirleyeceğimiz noktalarda çekimleri gerçekleştirebiliriz. Ya da gerçek çalışma alanlarını arka plan olarak kullanabilmekteyiz.

Böylece arka planda, dilerseniz personelli/personelsiz şekilde ofis ortamınızı da gösterecek şekilde uygun ışık kurulumu ile kurgulamamız mümkün olacaktır. Makam, toplantı/sunum mizansenleri oluşturulması, çalışma ortamı, dinlenme alanı vb bölgeler dahilinde de kurumsal çekimleriniz gerçekleştirilebilmektedir.

FOTOĞRAF ÇEŞİTLİLİĞİ

Kurumsal çekimlerde, çekime model olacak yönetici veya çalışanların doğal olarak konuyla alakalı olası tecrübesizlikleri gözardı edilmemelidir. Mutabık olunan çekim süresi ve program dahilinde, fotoğraflanacak her bireye kendisinin amacını gerçekleştirebileceği motivasyon asgari düzeyde dahi olsa sağlanmalı, müşteri tarafından talep edilmiş fotoğraf acelesiz ancak çekim programının ritmini bozmamaya da dikkat edilerek sonuca ulaştırılmalıdır.

Bu noktada bizim yaklaşımımız, çekimi gerçekleştirilen kişiyi en doğru yönlendirmelerle fotoğrafa hazırlamaktır.

Spesifik isteklerinizi hazırlık sürecinin kaliteli bir şekilde ilerleyebilmesi açısından anlaşmamız esnasında belirtmeniz çok önemli. Bu istekler doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz çekimler, tüm alternatif görsellerle beraber (örn.*güldüğünüz, *ciddi olduğunuz…vb.) seçkinize sunulur. Bu seçki sonucunda teklifte belirtilen adet dikkate alınarak seçtiğiniz fotoğraflar gerekli re-touch işleminden sonra teslim edilecektir.

Teslim alacağınız fotoğraflar hem son kullanımınıza uygun formatta, hem de proje formatında tarafınıza ulaştırılır. Fotoğraflarınız baskı ve dijital kullanıma uygun olarak teslim edilmektedir.

Recommended Posts
Kurumsal Fotoğraf Çekimi