İlk Yazı

Bu ilk yazımızda, Crea If Fotoğraf Ajansı için önemli olanları değil Crea if ile çalışmak isteyenler için önemli olanları yazalım istedik .

Şöyle bir düşünürsek, satın aldığımız ürünlerin / hizmetlerin büyük bir kısmı daha önce deneyimlemediğimiz, giymediğimiz, tadına bakmadığımız, kullanmadığımız sonuç olarak tüketmediğimiz ürünlerden ibarettir.

Can alıcı sorumuzu sormadan önce tüketim alışkanlıklarımızın bir kısmına bakalım… Ödediğimiz paranın karşılığını alabildiğimiz, bizim memnun eden, hayal kırıklığına uğratmamış, kalitesini kullandığımız süre içerisinde ölçebildiğimiz, zevklerimize hitap eden birçok ürün veya hizmetler, seçici olmamızın kriterleridir. Ancak tüketim alışkanlıkları içerisinde bile bu tercihler arasında yine hiç denenmemiş ürünler de yer almaktadır. Bunda iki önemli etki alanı var. Birincisi “tavsiye”, daha da önemlisi için sorumuzu sorabiliriz artık.

Hiç denemediğimiz temel, yan, lüks ve benzeri ürün veya hizmetleri bilmeden neden alırız, nasıl tercih ederiz?

Tabii ki tek bir ürün için tercih de yoktur ancak serbest pazarın oldukça geniş olduğu günümüzde çok az ürün için “tek” diyebiliriz. Sorumuz sunulan şeyin en az 2 tane olması karşısında tüketicinin tercih kriterlerinin nedenlerini bulmaktır. Bir ürün satın alınacaksa, tercih vardır, tercih varsa rekabet vardır ve rekabet varsa reklam vardır dolayısı ile üreticiler ya da hizmet sağlayıcılar, tercih edilmek için tüketicinin hem ihtiyaçlarına hem kriterlerine uygun bir izlenim vermek durumundalar.Bunun en kısa, kolay ve etkili yolu “görsel sembollerdir” yani reklam.

Karşı tarafa yani üretici-hizmet sağlayıcı tarafa hitap edersek eğer bir reklam ile ihtiyaca yönelik tanıtımdan başka, güvenilirlik, kurumsallık, kullanım kolaylığı, ekonomik fiyat, müşteri memnuniyeti ve daha birçok mesaj vermeniz mümkündür. Tek bir fotoğraf ile tüketicinin zihnindeki ürün ya da hizmete en yakın siz iseniz sizi tercih etmesi çok kolay olur. Güzel bir katalog ile tüm ürün ya da hizmet alanınızı insanların görsel algıları ile buluşturup, ihtiyaçların karşılığı olan sembol siz olabilirsiniz.

Kısaca ilk akla gelen ya da kolay tercih edilen olabilirsiniz. Bunu yapmak için artık çok yüksek maliyetler gerekmiyor. Sosyal medya kanalları zamanımızın televizyon ve gazetelerinin yerini çoktan aldı bile. Sosyal medyayı kullanarak yüzbinlere ulaşan kurumlar, şirketler, kobiler hatta küçük esnaflar bile bu reklam biçiminden paylarını alıyorlar.

Tabii sosyal medyada etkili olmanın en önemli kuralı şu : “sosyal medyayı ciddiye almak, sanki dünyanın en çok seyredilen televizyon kanalında reklamınız yayınlanıyormuşçasına ciddiye almak ve en iyi görsellerle kendinizi tanıtmak”.

Bunu sağlayan, iyi iş çıkartan bir profesyonel fotoğrafçı ile çalışmanız sizi yüksek maliyetten koruyacaktır.

İngilizlerin dediği gibi “ ucuz mal alacak kadar zengin değilim “ 

Crea if Fotoğraf Ajansı olarak sizi ucuz işlerden kurtarıp doğru hedefe ulaştıran profesyonel fotoğrafçılık işleri ile buluşturmak amacındayız. Karşımıza gelen iş sahibini önce etüd ederiz, karşıdakinin istediği ile bizim kafamızdakini birleştirip projelendiririz ve en önemli özelliğimizi kullanırız : “iş disiplini”

Artık bir medya unsuru olan sosyal medyada, televizyon, gazete, dergi, katalog ve benzeri tüm reklam mecralarında kullanılmak üzere istenilen fotoğraf çekimleri için mutlaka bizim de yazımızın başında belirttiğimiz gibi tercih edilme sebebimiz olmalı. Bunu da en iyi sitemize koyduğumuz çok çeşitli kategorilerde referans çekim projeleri ile yapıyoruz ve her projeye de potansiyel referans olarak bakıyoruz.

Siz de bizim hem projemiz hem referansımız olmak isterseniz bizimle irtibata geçebilirsiniz.

www.creaif.com info@creaif.com Tel. 0216 201 12 91

Recommended Posts